سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست؟

به اشتراک بزارید :

در facebook به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید

Sip Trunk چیست؟

واژه سیپ (SIP) مخفف Session Initiation Protocol است و به بیانی ساده تر یک راهکار و پروتکل برای ایجاد ارتباط و مکالمه بر بستر شبکه است. ترانک به نوعی از ارتباط اطلاق می شود که امکان برقراری بیشتر از یک ارتباط را فراهم می آورد و سیپ ترانک به نوعی از برقراری ارتباط بر بستر شبکه گفته می شود که می تواند چندین تماس همزمان را برقرار سازد. سیپ ترانک (SIP Trunk) برای ارتباط بین مراکز تلفن مورد استفاده قرار می گیرد، سیپ ترانک (SIP Trunk) چندین تماس همزمان را بین سرور مرکز تماس ویپ مشترک و سافت سوئیچ های پروایدر فراهم می آورد. از مزایایی که استفاده از سیپ ترانک به همراه دارد می توان به پایداری، کاهش هزینه و منعطف بودن آن اشاره کرد.

استفاده از سیپ ترانک چه مزایایی را به همراه دارد؟

 

  • صرفه جویی در هزینه ها

 

به دلایل بسیاری از جمله انتقال صدا بر بستر شبکه موجود، تعرفه ی استفاده از سیپ ترانک نسبت به سایر خطوط ارزانتر است.

 

  • بهبود تجربه مشتریان

 

به دلیل امکانات بیشماری که در اختیار کاربران قرار می گیرد، استفاده از سیپ ترانک (SIP Trunk) رضایتمندی بیشتری را به همراه دارد.

 

  • مالکیت دائمی خطوط سیپ ترانک 

 

خطوط سیپ ترانک (SIP Trunk) به دلیل انتقال اطلاعات بر بستر شبکه، وابستگی به مکان خاص ندارند و در صورتی که قصد جا به جایی به محل دیگری را داشته باشید، این امکان برای شما میسر خواهد بود.

 

  • کیفیت مطلوب

 

تمامی مکالمات خطوط سیپ ترانک با کیفیت HD است.

 

  • منعطف بودن

 

بخوانید
چرا دورکاری اینقدر در میان کارمندان و کارگزاران محبوب شده است ؟

در هر لحظه که بخواهید می توانید تعداد کانال های بیشتری را برای تماس های همزمان اضافه نمایید.

چه نکاتی را برای انتخاب پروایدر سیپ ترانک (SIP Trunk) در نظر داشته باشیم؟

در حال حاضر مجموعه های خصوصی که مجوز FCP یا بهره برداری از خطوط تلفن ثابت نسل جدید (NGN) را دریافت کرده اند امکان ارائه خطوط سیپ ترانک را دارا هستند. اما برای انتخاب بهترین گزینه می بایست نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه به آن می پردازیم.

 

  • امنیت

 

به دلیل استفاده از بستر شبکه در خطوط سیپ ترانک، بسیار ضروری است تا پروایدر انتخابی شما توانایی تامین امنیت ۲۴ ساعته خطوط را تامین کند.

 

  • تعرفه

 

خوشبختانه تعرفه مکالمات و سرویس ها در بین این شرکت ها بسیار رقابتی است و کاربران تلینا هم می توانند با مقایسه قیمتی که در سایت تلینا قرار گرفته است بهترین گزینه را برای دریافت خدمات انتخاب کنند.

 

  • پشتیبانی

 

ارائه خدمات پشتیبانی مناسب، به مراتب چیزی مهمتر از تعرفه به شمار می رود. مجموعه هایی که خدمات پشتیبانی و سرویس دهی مطلوبی ندارند به هیچ عنوان برای دریافت خدمات سرویس سیپ پیشنهاد نمی گردند. بهترین راه کار برای خرید استفاده از خطوط تست و پرسش از مشتریان قبلی شرکت می باشد .

 

  • پایداری

 

اپراتورهای ارائه دهنده خطوط سیپ ترانک (SIP Trunk) ظرف مدت کوتاهی توانستند رشد قابل توجهی را در این صنعت به دست آوردند که همه اینها به لطف بکارگیری استانداردهای روز دنیا، به دست آمده است. اما این مجموعه ها همواره با چالش هایی نیز رو به رو بوده و هستند. در نظر داشته باشید فعالیت کوتاه مدت این مجموعه ها توانسته گوی رقابت را از مجموعه همچون مخابرات با چندین دهه فعالیت برباید.

رایگان در خبرنامه ما عضو شوید

به روز باشید !

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

شماره خود را وارد کنید تا رایگان با شما تماس بگیریم