تجارت بزرگ در زمینه تلفن های ثابت نسل جدید

به اشتراک بزارید :

در facebook به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید

همواره با پدید آمدن یک فناوری جدید در عرصه‌های گوناگون،‌ فناوری‌های قبل در معرض انحطاط قرار می‌گیرند. فناوری اطلاعات و ارتباطات نه تنها از این قاعده مستثنا نیست، بلکه چنین وضعیتی در آن بیش از سایر حوزه‌ها احساس می‌شود. با شکل گیری تکنولوژی تلفن های ثابت نسل جدید حوزه های متنوعی از جمله مکالمات تلفنی معمولی(خطوط مخابرات) دچار تهدید شده‌اند. در کشورهای مختلف دنیا به منظور جلوگیری از این ضررهای مالی و یا به منظور تطبیق با شرایط جدید تدابیر مختلفی اندیشیده شده است. برای مثال در کشورهایی مانند کانادا و یا برخی از ایالات آمریکا به طور کامل به این تکنولوژی روی آورده شده است و تلفن های ثابت نسل جدید به عنوان جای‌گزینی برای تلفن های سنتی در نظر گرفته شده است،‌ در حالی که در برخی از کشورها از جمله پرتغال و یا امارات متحده عربی، به طور کامل این تکنولوژی ممنوع شده است.

و اما امروزه تلفن های ثابت نسل جدید و انتقال صوت بر پایه این فناوری به صورت یک تجارت بزرگ در آمده‌است که هم‌چنان روند رو به رشد بالایی دارد. مزیت اصلی این نوع مکالمات برای کاربران، هزینه پایین آن است که موجب ترجیه آن به شبکه‌های مخابراتی سنتی می‌شود.

این تجارت از سه دیدگاه قابل بررسی است:

۱- فروش تجهیزات ساختاری :

به منظور رسیدن به کارایی بالاتر و کیفیت بهتر صدا در مکالمات تلفن های ثابت نسل جدید ، نیاز به استفاده از تجهیزات ویژه‌ای در شبکه‌های مبتنی بر IP است. انواع مسیردهنده (Router) های تلفن های ثابت نسل جدید ، سوییچ‌های شبکه خاص این کاربرد و دروازه (Gateway) های ویژه و … از این تجهیزات هستند. شرکت سیسکو در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ تعداد یک میلیون عدد از این تجهیزات را فروخت، در حالی که در سال ۲۰۰۰ به تنهایی یک میلیون عدد دیگر از این تجهیزات توسط این شرکت به فروش رسید. این آمار خود بیان‌گر سرعت رشد این فناوری است.

بخوانید
دلایل برتری سیستم ویپ که نمیتوانید نادیده بگیرید!

۲- فروش گوشی‌های تلفنی جدید :

برای پشتیبانی بهتر فناوری تلفن های ثابت نسل جدید گوشی‌های تلفنی خاصی ساخته شده‌اند که خود به طور مستقیم به شبکه مبتنی بر پایه IP (برای مثال اینترنت) متصل می‌شوند و می‌توانند اطلاعات را در قالب بسته‌های داده بر روی این شبکه منتقل نمایند. تا سال ۲۰۰۱ در آمد ناشی از فروش این گونه گوشی‌ها برای سازنده‌های آن‌ها حدود یک میلیارد دلار بود که پیش‌بینی شده است تا سال ۲۰۰۶ این رقم به پنج میلیارد دلار افزایش یابد.

۳- ارایه خدمات در قالب مراکز تلفنی نسل بعد :

با وجود عدم وابستگی تکنولوژی ویپ  به مراکز مخابراتی،‌ به منظور ایجاد سهولت در برقراری ارتباط (برای مثال توزیع شماره تلفن به کاربران) و ارایه سرویس‌های مختلف مراکز تلفنی ویپ بر روی شبکه اینترنت شکل گرفته‌اند که پیش‌بینی می‌شود این مراکز در آینده دارای درآمد بالایی باشند.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تلفن های ثابت نسل جدید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. ۹۱۳۰۱۰۰۳-۰۲۶

رایگان در خبرنامه ما عضو شوید

به روز باشید !

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

شماره خود را وارد کنید تا رایگان با شما تماس بگیریم